dr Agnieszka Grabowska-Toś

radca prawny

Radca prawny, doktor nauk prawnych. Specjalizuje się w obsłudze procesów inwestycyjnych, że szczególnym uwzględnieniem inwestycji deweloperskich.
[Więcej >>>]

Skontaktuj się!

Wspólne inwestowanie w biznes deweloperski

Agnieszka Grabowska-Toś06 lipca 2015Komentarze (0)

blog dla deweloprow.jpg1Dzisiejszy wpis powinien zainteresować zwłaszcza mniejszych i średnich deweloperów, którym rekiny branży zgarniają najlepsze grunty w mieście.

Na początek pytanie.

Po co człowiekowi związek z drugim człowiekiem?

Co do zasady po to, aby było łatwiej żyć*.

Wybaczcie Państwo te trywialne mądrości życiowe, jakimi Państwa uraczyłam na wstępie, ale dzisiaj będzie właśnie o związkach tyle, że tych w biznesie deweloperskim.

Na czym opierają się takie biznesowe związki?

Z jednej strony mamy dewelopera, który wie, jak prowadzić inwestycję, ma renomę na rynku deweloperskim, wie jak sprzedawać i kalkulować ceny. Z drugiej strony mamy inwestorów, którzy mają „trochę” wolnej gotówki, którą chętnie zainwestowaliby w dobry interes, ale nie mają czasu, ochoty lub wiedzy, aby zajmować się prowadzeniem inwestycji deweloperskiej.

Teraz tylko biznesplan i dobry prawnik, który wymyśli najlepszą strukturę prawną i sporządzi umowę inwestycyjną i mamy związek idealny.

Kilka lat temu, gdy wymyślałam dla naszego klienta strukturę takiego wspólnego przedsięwzięcia, sama byłam ciekawa, jak to się skończy (zwłaszcza, że kryzys w branży szalał) i proszę mi wierzyć – to działa.

Takie biznesy funkcjonują i zarabiają (przecząc głoszonym teoriom o powszechnej nieufności naszych rodaków do robienia wspólnych interesów).

Rynek deweloperski jest obecnie rynkiem trudnym. Dobre grunty w miastach są drogie, mieszkania wprawdzie się sprzedają, ale wymaga to czasu, a pieniądze z inwestycji odzyskuje się powoli. Dopływ gotówki „ z zewnątrz” przyda się każdemu.

Szukajcie Państwo inwestorów, którzy Wam zaufają – razem łatwiej.

* wiem, wiem – w praktyce bywa różnie 😉

W czym mogę Ci pomóc?

Na blogu jest wiele artykułów, w których dzielę się swoją wiedzą bezpłatnie.

Jeżeli potrzebujesz indywidualnej płatnej pomocy prawnej, to zapraszam Cię do kontaktu.

Przedstaw mi swój problem, a ja zaproponuję, co możemy wspólnie w tej sprawie zrobić i ile będzie kosztować moja praca.

dr Agnieszka Grabowska-Toś

  Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez Kancelaria Radców Prawnych Kania Stachura Toś w celu obsługi przesłanego zapytania. Szczegóły: polityka prywatności.

  { 0 komentarze… dodaj teraz swój }

  Dodaj komentarz

  Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez Kancelaria Radców Prawnych Kania Stachura Toś w celu obsługi komentarzy. Szczegóły: polityka prywatności.

  Poprzedni wpis:

  Następny wpis: