dr Agnieszka Grabowska-Toś

radca prawny

Radca prawny, doktor nauk prawnych. Specjalizuje się w obsłudze procesów inwestycyjnych, że szczególnym uwzględnieniem inwestycji deweloperskich.
[Więcej >>>]

Skontaktuj się!

O mnie

Witam Cię na łamach mojego bloga! Nazywam się Agnieszka Grabowska-Toś, jestem radcą prawnym i doktorem nauk prawnych. Specjalizuję się w sprawach z zakresu prawa administracyjnego i procedury administracyjnej, ale szczególnie interesują mnie administracyjnoprawne aspekty inwestycji deweloperskich.

Odkąd pamiętam, zawsze chciałam być prawnikiem i właśnie dlatego, to co robię zawodowo – robię z pasją i zaangażowaniem. Miałam to szczęcie, że na mojej drodze zawodowej spotkałam dwoje ludzi, którzy mają podobną wizję budowania kancelarii i którzy tak samo jak ja uważają, że najważniejsza w tym zawodzie jest rzetelność. To moi wspólnicy – Jowita i Jakub. W każdej sprawie i tej zawodowej i tej prywatnej mogę na nich liczyć i właśnie dzięki temu tworzymy zespół, który jest w stanie zmierzyć się z każdym problemem prawnym.

Moi wspólnicy mówią, że jestem najbardziej dociekliwą osobą jaką znają. W mojej pracy zawodowej niezwykle rzadko zdarzało się, że musiałam powiedzieć klientom, że w ich sprawie nic nie da się zrobić. Jeżeli jest jakieś rozwiązanie –  to na pewno znajdę je, nawet w sprawie z pozoru beznadziejnej. W mojej pracy hołduję jednej zasadzie – to co robię – musi być zawsze na najwyższym poziomie.

Czym się zajmuję jako radca prawny

Od kilkunastu lat skutecznie reprezentuję klientów przed organami i sądami administracyjnymi oraz doradzam inwestorom w trakcie procesów inwestycyjnych (warunki zabudowy, pozwolenia na budowę, planowanie przestrzenne, ochrona środowiska).

Moje szczególne zainteresowania związane są z branżą deweloperską. Współpracując z deweloperami na wszystkich etapach prowadzonego przez z nich procesu inwestycyjnego (od utworzenia spółki celowej, pozyskania finansowania i zakupu gruntu, aż po sprzedaż lokali), zetknęłam się z wieloma problemami prawnymi, z którymi na co dzień borykają się przedsiębiorcy realizujący inwestycje budowlane i wiem jak je rozwiązać.

Na prowadzonym przeze mnie blogu chciałam podzielić się przede wszystkim moim doświadczeniem zawodowym związanym z obsługą inwestycji deweloperskich, ale również – z racji mojego naukowego zacięcia – podyskutować o tematach ważnych dla deweloperów, wzbudzających kontrowersje i dających pole do polemiki.

Prywatnie jestem mamą Lenki, pasjonatką polskich zamków, pałaców i dworów oraz dobrej, aromatycznej kawy.

***