dr Agnieszka Grabowska-Toś

radca prawny

Radca prawny, doktor nauk prawnych. Specjalizuje się w obsłudze procesów inwestycyjnych, że szczególnym uwzględnieniem inwestycji deweloperskich.
[Więcej >>>]

Skontaktuj się!

Ustawa o przekształceniu użytkowania wieczystego w prawo własności – szkolenie dla krakowskich deweloperów

Agnieszka Grabowska-Toś15 listopada 2018Komentarze (0)

Ustawa o przekształceniu użytkowania wieczystego gruntów zabudowanych na cele mieszkaniowe w prawo własności wzbudza w ostatnim czasie wiele kontrowersji. Podejrzewam, że Państwo również macie sporo wątpliwości związanych z obowiązywaniem tej ustawy i z tym, jak będzie ona stosowana w praktyce.

Problemów jest bez wątpienia wiele: jak rozumieć pojęcie gruntu zabudowanego na cele mieszkaniowe – czy jako działkę ewidencyjną czy jako nieruchomość w rozumieniu wieczysto-księgowym? W jaki sposób organ będzie rozstrzygał spór z deweloperem, czy określony grunt podlega przekształceniu? Jak będzie ustalał wartość udzielonej pomocy publicznej i jak będzie ustalał kwotę należnej dopłaty?

Na te i inne wątpliwości dotyczące ustawy uwłaszczeniowej starałam się odpowiedzieć podczas wtorkowego szkolenia zorganizowanego dla krakowskich deweloperów przez Stowarzyszenie Budowniczych Domów i Mieszkań. Szkolenie składało się z 3 bloków tematycznych  i dotyczyło najnowszych regulacji istotnych z punktu widzenia dzialalności deweloperów: ustawy o przekształceniu użytkowania wieczystego gruntów zabudowanych na cele mieszkaniowe w prawo własności, projektu nowelizacji ustawy deweloperskiej i specustawy.

Na zaproszenie Stowarzyszenia, ja miałam przyjemność poprowadzić część dotyczącą ustawy uwłaszczeniowej.

O czym dyskutowaliśmy?

Jeśli jesteście ciekawi, to ze szczegółowym programem szkolenia możecie zapoznać się  tutaj.

.

W czym mogę Ci pomóc?

Na blogu jest wiele artykułów, w których dzielę się swoją wiedzą bezpłatnie.

Jeżeli potrzebujesz indywidualnej płatnej pomocy prawnej, to zapraszam Cię do kontaktu.

Przedstaw mi swój problem, a ja zaproponuję, co możemy wspólnie w tej sprawie zrobić i ile będzie kosztować moja praca.

dr Agnieszka Grabowska-Toś

  Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez Kancelaria Radców Prawnych Kania Stachura Toś w celu obsługi przesłanego zapytania. Szczegóły: polityka prywatności.

  { 0 komentarze… dodaj teraz swój }

  Dodaj komentarz

  Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez Kancelaria Radców Prawnych Kania Stachura Toś w celu obsługi komentarzy. Szczegóły: polityka prywatności.

  Poprzedni wpis:

  Następny wpis: