Ustawa o przekształceniu użytkowania wieczystego w prawo własności – szkolenie dla krakowskich deweloperów

Agnieszka Grabowska-Toś15 listopada 2018Komentarze (0)

Ustawa o przekształceniu użytkowania wieczystego gruntów zabudowanych na cele mieszkaniowe w prawo własności wzbudza w ostatnim czasie wiele kontrowersji. Podejrzewam, że Państwo również macie sporo wątpliwości związanych z obowiązywaniem tej ustawy i z tym, jak będzie ona stosowana w praktyce.

Problemów jest bez wątpienia wiele: jak rozumieć pojęcie gruntu zabudowanego na cele mieszkaniowe – czy jako działkę ewidencyjną czy jako nieruchomość w rozumieniu wieczysto-księgowym? W jaki sposób organ będzie rozstrzygał spór z deweloperem, czy określony grunt podlega przekształceniu? Jak będzie ustalał wartość udzielonej pomocy publicznej i jak będzie ustalał kwotę należnej dopłaty?

Na te i inne wątpliwości dotyczące ustawy uwłaszczeniowej starałam się odpowiedzieć podczas wtorkowego szkolenia zorganizowanego dla krakowskich deweloperów przez Stowarzyszenie Budowniczych Domów i Mieszkań. Szkolenie składało się z 3 bloków tematycznych  i dotyczyło najnowszych regulacji istotnych z punktu widzenia dzialalności deweloperów: ustawy o przekształceniu użytkowania wieczystego gruntów zabudowanych na cele mieszkaniowe w prawo własności, projektu nowelizacji ustawy deweloperskiej i specustawy.

Na zaproszenie Stowarzyszenia, ja miałam przyjemność poprowadzić część dotyczącą ustawy uwłaszczeniowej.

O czym dyskutowaliśmy?

Jeśli jesteście ciekawi, to ze szczegółowym programem szkolenia możecie zapoznać się  tutaj.

.

Jeżeli chcesz skorzystać z pomocy prawnej, zapraszam Cię do kontaktu:

tel.: +48 (12) 423 37 52e-mail: kancelaria@kancelariakst.pl

{ 0 komentarze… dodaj teraz swój }

Dodaj komentarz

Wyrażając swoją opinię w powyższym formularzu wyrażasz zgodę na przetwarzanie przez Kancelaria Radców Prawnych Kania Stachura Toś Twoich danych osobowych w celach ekspozycji treści komentarza zgodnie z zasadami ochrony danych osobowych wyrażonymi w Polityce Prywatności

Administratorem danych osobowych jest Kancelaria Radców Prawnych Kania Stachura Toś z siedzibą w Krakowie.

Kontakt z Administratorem jest możliwy pod adresem agnieszka.tos@kancelariakst.pl.

Pozostałe informacje dotyczące ochrony Twoich danych osobowych w tym w szczególności prawo dostępu, aktualizacji tych danych, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia danych oraz wniesienia sprzeciwu na dalsze ich przetwarzanie znajdują się w tutejszej Polityce Prywatności. W sprawach spornych przysługuje Tobie prawo wniesienia skargi do Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych.

Poprzedni wpis:

Następny wpis: