dr Agnieszka Grabowska-Toś

radca prawny

Radca prawny, doktor nauk prawnych. Specjalizuje się w obsłudze procesów inwestycyjnych, że szczególnym uwzględnieniem inwestycji deweloperskich.
[Więcej >>>]

Skontaktuj się!

Rewolucja w planowaniu przestrzennym. Nowe przepisy – poradnik prenumeratora Rzeczpospolita

Agnieszka Grabowska-Toś03 grudnia 20232 komentarze

Podobno sukcesami trzeba się chwalić, więc dziś, przy niedzieli, chciałam się podzielić z Wami – drodzy Czytelnicy – radością i dumą z mojej kolejnej publikacji pt. „Rewolucja w planowaniu przestrzennym. Nowe przepisy 🙂

Jest to poradnik przygotowany przeze mnie wspólnie z Mecenas Joanną Maj i Piotrem Jarzyńskim – autorami publikacji z zakresu prawa budowlanego, którzy wraz ze mną podjęli to nie lada wyzwanie.  

Kiedy kilka tygodni temu skontaktowała się ze mną Pani Redaktor Ewa Szadkowska – szefowa Działu Prawo Rzeczpospolita – z propozycją przygotowania dla prenumeratorów gazety publikacji na temat reformy planowania przestrzennego, nie wahałam się ani chwili.

Wiedziałam, że chcę to zrobić, że to dla mnie kolejna szansa rozwoju i zdobywania nowych doświadczeń. 

Muszę przyznać, że to nie było łatwe zadanie, bo czasu mieliśmy naprawdę niewiele, a książka musiała mieć określoną objętość i oczywiście zawartość merytoryczną, która w tym wypadku była dla nas najważniejsza.

Reforma planowania przestrzennego weszła w życie 24 września tego roku, a my musieliśmy przygotować publikację do połowy listopada. Czas nie był naszym sprzymierzeńcem, ale mimo to daliśmy radę, z czego jestem ogromnie dumna:)

Zależało nam na tym, aby czytelnicy otrzymali wartościową, praktyczną publikację, po którą będą sięgać, ilekroć pojawią im się wątpliwości związane z reformą planowania przestrzennego. 

I myślę, że nam się to udało! 🙂

W tym tygodniu, nasza publikacja pt. „Rewolucja w planowaniu przestrzennym. Nowe przepisy” trafiła do prenumeratorów dziennika Rzeczpospolita.

Rewolucja w planowaniu przestrzennym nowe przepisy

Ogromnie się cieszę i jestem szczęśliwa, że dane mi było współtworzyć tę publikację (trzecią w moim dorobku). Jestem z niej dumna, bo włożyłam w nią mnóstwo pracy i wysiłku.

Dziękuję również Pani Redaktor Ewie Szadkowskiej za zaufanie i to wyróżnienie oraz Pani Redaktor Julicie Karaś-Gasparskiej za współpracę przy przygotowaniu książki.

„Rewolucja w planowaniu przestrzennym. Nowe przepisy” – 14 rozdziałów fachowej i eksperckiej wiedzy

Rewolucja w planowaniu przestrzennym. Nowe przepisy”, to publikacja składająca się z 14 rozdziałów, w których  omówiliśmy najważniejsze zmiany jakie wprowadziła reforma planowania przestrzennego:

 • Nowe definicje w ustawie o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym
 • Partycypacja społeczna
 • Plan ogólny
 • Strategia rozwoju gminy i strategia rozwoju ponadlokalnego
 • Miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego
 • Uproszczona procedura planistyczna
 • Inwestycje OZE a reforma planowania przestrzennego
 • Zintegrowany plan inwestycyjny
 • Odszkodowanie i opłata planistyczna
 • Lokalizacja inwestycji celu publicznego
 • Decyzja o warunkach zabudowy
 • Decyzja o zakazie zagospodarowania terenu w sposób sprzeczny z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego
 • Rejestr Urbanistyczny
 • Zmiany w innych, wybranych ustawach.

Czytelnicy znajdą w niej odpowiedzi na wiele istotnych pytań dotyczących reformy planowania przestrzennego, a także przykłady, grafiki i wykresy, które mają ułatwić zrozumienie tej skomplikowanej materii.

Wszystkim, którzy dysponują prenumeratą dziennika Rzeczpospolita oczywiście polecam lekturę naszej publikacji „Rewolucja w planowaniu przestrzennym. Nowe przepisy”:)

Natomiast tych, którzy nie mogą zapoznać się z książką, ale planują realizację inwestycji lub zakup nieruchomości na cele inwestycyjne, zachęcam do pobrania przygotowanego przeze mnie dla wszystkich czytelników mojego bloga bezpłatnego e-booka pt. „Reforma planowania przestrzennego krok po kroku. Poradnik dla deweloperów i inwestorów”.

dr Agnieszka Grabowska-Toś
radca prawny

***

Decyzja WZ dla działki rolnej – ważne zmiany dla inwestorów

Decyzja WZ dla działki rolnej często stanowi podstawę inwestycji deweloperskich, lokalizowanych tuż poza granicami miast, gdzie dominują użytki rolne.

Chętnych na zakup domów jednorodzinnych pod miastem nie brakuje, więc inwestorzy wykorzystują różne możliwości zagospodarowania takich podmiejskich terenów [Czytaj dalej…]

W czym mogę Ci pomóc?

Na blogu jest wiele artykułów, w których dzielę się swoją wiedzą bezpłatnie.

Jeżeli potrzebujesz indywidualnej płatnej pomocy prawnej, to zapraszam Cię do kontaktu.

Przedstaw mi swój problem, a ja zaproponuję, co możemy wspólnie w tej sprawie zrobić i ile będzie kosztować moja praca.

dr Agnieszka Grabowska-Toś

  Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez Kancelaria Radców Prawnych Kania Stachura Toś w celu obsługi przesłanego zapytania. Szczegóły: polityka prywatności.

  { 2 komentarze… przeczytaj je poniżej albo dodaj swój }

  Piotr 4 grudnia, 2023 o 19:17

  Prawda z tym chwaleniem.
  Dawno temu pani notariusz dziś już emerytka też mi to powiedziała. Trzeba się chwalić bo nikt nas nie pochwali.
  Szczere gratulacje

  Odpowiedz

  Agnieszka Grabowska-Toś 6 stycznia, 2024 o 17:14

  Cieszę się, że się ze mną zgadzasz Piotrze!:)

  Odpowiedz

  Dodaj komentarz

  Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez Kancelaria Radców Prawnych Kania Stachura Toś w celu obsługi komentarzy. Szczegóły: polityka prywatności.

  Poprzedni wpis:

  Następny wpis: