dr Agnieszka Grabowska-Toś

radca prawny

Radca prawny, doktor nauk prawnych. Specjalizuje się w obsłudze procesów inwestycyjnych, że szczególnym uwzględnieniem inwestycji deweloperskich.
[Więcej >>>]

Skontaktuj się!

Podsumowanie 2023 roku

Agnieszka Grabowska-Toś01 stycznia 2024Komentarze (0)

Drodzy Czytelnicy,

Życie pisze różne scenariusze, czasem lepsze, czasem gorsze.

Jak w filmach.

Ale ważne, by doceniać to, co nam przynosi.

Ja w minionym właśnie 2023 roku dostałam więcej, niż mogłam się spodziewać – i to zarówno na polu zawodowym, jak i prywatnym.

I dziś, w pierwszym dniu Nowego Roku, chciałam podzielić się tym z Wami.

Podsumowanie 2023 roku

Przede wszystkim jestem wdzięczna za ludzi, których w ubiegłym roku spotkałam na swojej drodze.

Szczególnie cenne są dla mnie te wszystkie serdeczne i bliskie relacje, które nawiązałam dzięki mojej aktywności na LinkedIn i które były dla mnie źródłem wsparcia i motywacji do działania.

Dziękuję!

W maju zostałam powołana do grona ekspertów Komitetu ds. Nieruchomości Krajowej Izby Gospodarczej.

To było ogromne wyróżnienie i docenienie mojego wieloletniego doświadczenia w branży nieruchomości i branży deweloperskiej.

W ciągu pół roku działalności Komitetu przygotowaliśmy kilka stanowisk dotyczących procedowanych w tym czasie ustaw oraz proponowanych przez Komitet zmian ustawodawstwa, w celu ułatwienia realizacji inwestycji w Polsce.

Kolejne działania przed nami i wierzę w ich moc.

Tuż po wakacjach otrzymałam propozycję przygotowania dla prenumeratorów dziennika Rzeczpospolita opracowania dotyczącego reformy planowania przestrzennego.

Wraz z ekspertami Komitetu – mecenas Joanną Maj i Piotrem Jarzyńskim udało nam się stworzyć kompleksową publikację pt. „Rewolucja w planowaniu przestrzennym. Nowe przepisy”, która pod koniec listopada trafiła do rąk czytelników gazety.

Jestem z niej szczególnie dumna, podobnie zresztą jak z ebooka pt. „Reforma Planowania przestrzennego krok po kroku. Poradnik napisanego przeze mnie dla deweloperów i inwestorów.

Możecie go pobrać bezpłatnie z bloga.

W ciągu ubiegłego roku udzieliłam też kilkudziesięciu komentarzy do artykułów prasowych, dotyczących obowiązującego i procedowanego w tym czasie prawa z zakresu nieruchomości i inwestycji budowlanych oraz napisałam wiele artykułów na ten temat.

Moje wypowiedzi i artykuły ukazywały się na łamach Rzeczpospolita, Dziennik Gazeta Prawna oraz prawo.pl.

Dwukrotnie gościłam też na antenie Radia Kraków, gdzie miałam okazję wyjaśnić słuchaczom, czym są certyfikaty energetyczne oraz na czym polega reforma planowania przestrzennego.

Cieszę się, że w natłoku pracy i innych moich aktywności znalazłam także czas na publikowanie nowych wpisów tutaj na blogu.

Bez wątpienia w 2023 roku jego tematykę zdominował temat reformy planowania przestrzennego, któremu poświęciłam kilka wpisów. Wszystkie znajdziecie tutaj.

W tym roku, zapewne pojawią się też kolejne wpisy o tej tematyce, ponieważ Ministerstwo Rozwoju będzie wydawało nowe rozporządzenia wykonawcze przewidziane nowelizacją ustawy o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym.

Jedno z najważniejszych, dotyczące planów ogólnych zostało opublikowane tuż przed Świętami i obowiązuje od 23 grudnia 2023 roku.

Wkrótce napiszę o nim więcej, ponieważ zawiera wiele ważnych – z punktu widzenia deweloperów i inwestorów – regulacji.

Najchętniej czytanym wpisem na blogu był bezkonkurencyjny artykuł pt. Odległość budynku od granicy działki.

Jedno jest pewne – to był niezwykle pracowity i intensywny, ale też szalenie satysfakcjonujący czas i mam nadzieję, że nowy – 2024 rok będzie podobny.

Wszystkim moim Przyjaciołom, Znajomym, Klientom i Współpracownikom bardzo dziękuję za ten rok.

Szczególnie dziękuję moim Wspólnikom Jowicie Kani-Stachurze i Jakubowi Stachurze za wielkie wsparcie i kibicowanie wszystkim moim poczynaniom.

A Wam – Drodzy Czytelnicy – życzę szczęśliwego Nowego Roku.

Niech każdy dzień będzie dla Was powodem do radości i pozwoli patrzeć w przyszłość z optymizmem.

Niech otaczają Was dobrzy ludzie, którzy będą wsparciem i ukojeniem w chwilach trudnych, ale też inspiracją i towarzyszem w momentach radości i spełnienia.

Dziękuję, że jesteście tutaj.

Wszystkiego dobrego!

dr Agnieszka Grabowska-Toś
radczyni prawna

***

Rewolucja w planowaniu przestrzennym. Nowe przepisy – poradnik prenumeratora Rzeczpospolita

Podobno sukcesami trzeba się chwalić, więc dziś, przy niedzieli, chciałam się podzielić z Wami – drodzy Czytelnicy – radością i dumą z mojej kolejnej publikacji pt. „Rewolucja w planowaniu przestrzennym. Nowe przepisy 🙂

Jest to poradnik przygotowany przeze mnie wspólnie z Mecenas Joanną Maj i Piotrem Jarzyńskim – autorami publikacji z zakresu prawa budowlanego, którzy wraz ze mną podjęli to nie lada wyzwanie [Czytaj dalej…]

W czym mogę Ci pomóc?

Na blogu jest wiele artykułów, w których dzielę się swoją wiedzą bezpłatnie.

Jeżeli potrzebujesz indywidualnej płatnej pomocy prawnej, to zapraszam Cię do kontaktu.

Przedstaw mi swój problem, a ja zaproponuję, co możemy wspólnie w tej sprawie zrobić i ile będzie kosztować moja praca.

dr Agnieszka Grabowska-Toś

  Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez Kancelaria Radców Prawnych Kania Stachura Toś w celu obsługi przesłanego zapytania. Szczegóły: polityka prywatności.

  { 0 komentarze… dodaj teraz swój }

  Dodaj komentarz

  Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez Kancelaria Radców Prawnych Kania Stachura Toś w celu obsługi komentarzy. Szczegóły: polityka prywatności.

  Poprzedni wpis:

  Następny wpis: