– Pani Agnieszko, a co Pani tak ostatnio milczy jak zaklęta? Czekam na kolejny wpis, a tu nic!? – to pytanie zadał mi wczoraj jeden z moich najwierniejszych czytelników 🙂 Muszę przyznać, że ten delikatny wyrzut podziałał na mnie mobilizująco, bo jak Państwo widzicie – jest i kolejny wpis.
To prawda, ostatnio przytłoczona pracą, domowymi obowiązkami, rzeczywiście milczałam. Nie był to jednak czas stracony. Wymyśliłam bowiem dla Państwa specjalny cykl wpisów pt. „Przychodzi deweloper do prawnika i pyta…”
I mam w związku z tym moim pomysłem pewną propozycję.
O co chodzi? Już wyjaśniam.
Otóż zauważyłam, zarówno po analizie wyników wyszukiwań na blogu, komentarzy jak i po licznych moich spotkaniach z Państwem, że szukacie odpowiedzi na powtarzające się pytania, że nurtują Was te same problemy, np:
– Co to jest decyzja prawomocna?
– Kiedy można rozpocząć budowę?
– Jak sprzedawać miejsca postojowe?
– Jak sprawdzić, czy działka ma pozwolenie na budowę lub decyzję WZ?
– Czy mogę rozpocząć budowę, jeśli decyzja nie jest prawomocna?
– Czy gmina może nakazać remont lub przebudowę drogi do inwestycji?
– Czy można zmienić decyzję WZ dla budynku usługowego na budynek mieszkaniowo-usługowy?
– Jak napisać umowę deweloperską?
Pomyślałam więc, że skoro ten blog jest dla Państwa, to w pierwszej kolejności będę pisać o tym, o czym Państwo chcielibyście przeczytać.
Chciałabym w związku z tym zaprosić Państwa do współpracy przy realizacji tego cyklu. Jeśli jest jakiś problem, który się powtarza przy realizacji Państwa inwestycji – piszcie proszę. To wy najlepiej wiecie, na jakie pytania chcielibyście poznać odpowiedź, co Was nurtuje, w jakich sprawach napotykacie na problemy.
Chętnie przyjmę wszelkie sugestie dotyczące tematów, które powinny pojawić na blogu i postaram się zrobić wszystko, by sprostać Państwa oczekiwaniom w tym zakresie.
Mam nadzieję, że to będzie bardzo owocna współpraca:) i że będziecie mieć Państwo swój mały wkład w mojego bloga.
A o czym zatem będzie pierwszy wpis z tego cyklu?
O tym, co to jest decyzja prawomocna.
Już dziś serdecznie Państwa zapraszam!
{ 6 komentarze… przeczytaj je poniżej albo dodaj swój }
taki temat:
WZ na budownictwo wielorodzinne została wydana przez architekturę. Właściciel gruntu się od niej odwołał – uznał, że PUM będzie za mały.
Sprawa trafia do SKO – leżakowała sprawa w SKO – na tyle długo że warunki przyłączy straciły ważność.
uzasadnienie SKO.
odmawia się wydania WZ z powodu braku aktualnych przyłączy.
???
BCZ kom: 69 218 69 69
Pani Bogdo!
Bardzo dziękuję za ten temat. To będzie kolejny wpis. Zaczniemy, zgodnie z zapowiedzią od decyzji prawomocnej.
Pozdrawiam serdecznie!
Moje pytanie:
Jak można wybudować 4 lokale w domu jednorodzinnym dwulokalowym? Czyli na działce, gdzie nie jest dopuszczalna zabudowa bliźniacza, poprzez budowę dwulokalowego budynku a potem podział budynku na dwa wraz z działką i wydzielenie w każdej połowie po dwa lokale. Czy taki sposób jest możliwy? Jak to przeprowadzić? Prosiłbym o wyczerpującą odpowiedź.
Panie Robercie,
postaram się również napisać kilka słów na ten temat.
Dziękuję za sugestię.
Pozdrawiam serdecznie!
Pani Agnieszko,czy mogłaby Pani uruchomić drugi blog pt.”Przychodzi sąsiad dewelopera do prawnika i pyta …”.A tak na poważnie mam dwa tematy:1/na czym polega różnica między uchyleniem decyzji administracyjnej w postępowaniu wznowieniowym a unieważnieniem w postępowaniu o unieważnienie decyzji ostatecznej, 2/Jak potencjalny nabywca może spawdzić czy sprzedający oferuje do sprzedaży ilość mieszkań zgodną z zaświadczeniem o samodzielności lokali lub inaczej:czy zaświadczenie o ilości samodzielnych mieszkań w budynku jest informacją publiczną?Dziękuję i pozdrawiam,Barbara
Pani Barbaro,
A wie Pani, że to jest bardzo dobry pomysł?! Może faktycznie uruchomię taki blog:)
Co do Pani pytań, to oczywiście zamieszczę kolejne wpisy na wskazane przez Panią tematy.
Proszę tylko o cierpliwość:)
Pozdrawiam serdecznie!