dr Agnieszka Grabowska-Toś

radca prawny

Radca prawny, doktor nauk prawnych. Specjalizuje się w obsłudze procesów inwestycyjnych, że szczególnym uwzględnieniem inwestycji deweloperskich.
[Więcej >>>]

Skontaktuj się!

Problemy deweloperów z użytkowaniem wieczystym – ważny artykuł w Gazecie Prawnej

Agnieszka Grabowska-Toś27 września 2016Komentarze (0)

Kiedy trzy tygodnie temu pisałam Państwu o najważniejszych skutkach, jakie dla branży deweloperskiej może spowodować wejście w życie ustawy o przekształceniu współużytkowania wieczystego  gruntów w prawo własności, zastanawiałam się, jak to możliwe, że media, zwłaszcza te prawnicze, wciąż milczą na ten temat.

Milczał również  Polski Związek Firm Deweloperskich, który  przecież zawsze w sprawach ważkich dla deweloperów, jako jeden z pierwszych przedstawiał swoje stanowisko. Na jego stronie internetowej, próżno było jednak szukać jakiejkolwiek informacji o tym projekcie.

A ja byłam przekonana, że jeśli sprawa nie zostanie wystarczająco mocno nagłośniona, może okazać się, że 1 stycznia 2017 roku deweloperzy, zupełnie nie świadomi ryzyka, obudzą się w innej rzeczywistości. Nie będą już mogli nie tylko realizować inwestycji, które sobie zaplanowali, ale przede wszystkim – nie będą mogli wykonać setek zawartych już z klientami umów deweloperskich. Z dniem 1 stycznia definitywnie bowiem zniknie możliwość ustanawiania odrębnej własności lokali w budynkach wybudowanych na gruntach oddanych w użytkowanie wieczyste.

Na szczęście to milczenie przerwała Gazeta Prawna i w dzisiejszym wydaniu poświęciła tej sprawie sporo miejsca. Miałam przyjemność dorzucić tam także swoje trzy grosze i w kilku słowach powiedzieć o najważniejszych skutkach tej ustawy.

Tych wszystkich z Państwa, którzy realizują właśnie lub zamierzali realizować inwestycję na użytkowaniu wieczystym, gorąco zachęcam do lektury artykułu Pani redaktor Anny Krzyżanowskiej pt. „Deweloperzy w potrzasku. Przez ustawę przekształceniową.” 

Jeśli po przeczytaniu tego artykułu będą Państwo czuli niedosyt i nie wszystko będzie jasne, zapraszam do lektury jutrzejszego wydania Gazety Prawnej, w której znajdą Państwo najważniejsze fragmenty rozmowy ze mną w tej sprawie. Być może moje wyjaśnienia uświadomią Państwu, jak poważne mogą być konsekwencje ustawy uwłaszczeniowej nie tylko dla całej branży, ale przede wszystkim dla każdego z Państwa.

Jest jeszcze czas, by zabezpieczyć się przed negatywnymi skutkami tego projektu, jeśli miałby on rzeczywiście wejść w życie od przyszłego roku. Ale naprawdę trzeba się bardzo spieszyć.

W czym mogę Ci pomóc?

Na blogu jest wiele artykułów, w których dzielę się swoją wiedzą bezpłatnie.

Jeżeli potrzebujesz indywidualnej płatnej pomocy prawnej, to zapraszam Cię do kontaktu.

Przedstaw mi swój problem, a ja zaproponuję, co możemy wspólnie w tej sprawie zrobić i ile będzie kosztować moja praca.

dr Agnieszka Grabowska-Toś

  Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez Kancelaria Radców Prawnych Kania Stachura Toś w celu obsługi przesłanego zapytania. Szczegóły: polityka prywatności.

  { 0 komentarze… dodaj teraz swój }

  Dodaj komentarz

  Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez Kancelaria Radców Prawnych Kania Stachura Toś w celu obsługi komentarzy. Szczegóły: polityka prywatności.

  Poprzedni wpis:

  Następny wpis: