dr Agnieszka Grabowska-Toś

radca prawny

Radca prawny, doktor nauk prawnych. Specjalizuje się w obsłudze procesów inwestycyjnych, że szczególnym uwzględnieniem inwestycji deweloperskich.
[Więcej >>>]

Skontaktuj się!

Ustawa uwłaszczeniowa zablokuje inwestycje deweloperskie – wywiad dla Gazety Prawnej

Agnieszka Grabowska-Toś02 października 2016Komentarze (0)

img_1596_1Taka konkluzja pojawia się niestety po lekturze projektu ustawy o przekształceniu współużytkowania wieczystego gruntów w prawo własności gruntów. Intencje były słuszne – zlikwidować problem współużytkowania wieczystego. Sęk w tym, że to, co miało być dobre dla zwykłego Kowalskiego, może odbić się rykoszetem na deweloperach. Tak przynajmniej wynika ze wstępnych analiz.

Jak Państwu wspominałam, miałam przyjemność wypowiedzieć się w sprawie skutków, jakie projektowana regulacja będzie miała dla branży deweloperskiej. Wywiad ze mną w tej sprawie ukazał się na łamach Gazety Prawnej z 28 września 2016 roku. Zachęcam Państwa do lektury tego tekstu.

Jedno jest pewne.

Trzeba działać na dwóch frontach!

Po pierwsze – próbować się zabezpieczyć przed ewentualnym wejściem ustawy w życie.

Po drugie – zjednoczyć siły w staraniach o zmianę zapisów projektu.

Dotychczas ze stanowiskiem w sprawie tego projektu wystąpił tylko Polski Związek Firm Deweloperskich. Żadne inne podmioty zrzeszające deweloperów, czy reprezentujące ich interesy, nie zgłosiły swoich uwag w ramach konsultacji społecznych.  Dziwi mnie to bardzo, podobnie jak to, że także stowarzyszenie deweloperów z mojego krakowskiego podwórka – Stowarzyszenie Budowniczych Domów i Mieszkań w ogóle nie zareagowało na ten projekt. Wystąpienie PZFD jest więc tylko kroplą w morzu możliwości, jakie mają deweloperzy, ale ono może okazać się niewystarczające do zmiany projektu po Państwa myśli, jeśli cała branża nie zacznie w tej sprawie działać.

W czym mogę Ci pomóc?

Na blogu jest wiele artykułów, w których dzielę się swoją wiedzą bezpłatnie.

Jeżeli potrzebujesz indywidualnej płatnej pomocy prawnej, to zapraszam Cię do kontaktu.

Przedstaw mi swój problem, a ja zaproponuję, co możemy wspólnie w tej sprawie zrobić i ile będzie kosztować moja praca.

dr Agnieszka Grabowska-Toś

  Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez Kancelaria Radców Prawnych Kania Stachura Toś w celu obsługi przesłanego zapytania. Szczegóły: polityka prywatności.

  { 0 komentarze… dodaj teraz swój }

  Dodaj komentarz

  Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez Kancelaria Radców Prawnych Kania Stachura Toś w celu obsługi komentarzy. Szczegóły: polityka prywatności.

  Poprzedni wpis:

  Następny wpis: