Warsztaty dewelopera, czyli o tym co krakowscy deweloperzy robili w Wiśle

Agnieszka Grabowska-Toś03 listopada 20162 komentarze

warsztaty-dla-dewelopera_2Nie ma to jak piękny i słoneczny weekend w górach o tej porze:)  Niewielu turystów, cisza, spokój… No i oczywiście te wspaniałe kolory jesieni, cieszące oczy każdego. Nawet jeden dzień w takim otoczeniu pozwala naładować akumulatory i oderwać się od prawniczej codzienności.

W przedostatni, wyjątkowo ciepły weekend października miałam okazję zakosztować uroków górskich klimatów Wisły. Wprawdzie podczas mojego pobytu w tym miejscu nie do końca udało mi się odpocząć od prawa, to jednak miałam wrażenie, że przyjechałam tam na krótki urlop:)

Okazja do odwiedzenia Wisły miała kontekst bardzo zawodowy, ponieważ zostałam zaproszona do wygłoszenia prelekcji podczas “Warsztatów dewelopera” zorganizowanych właśnie w Wiśle przez Stowarzyszenie Budowniczych Domów i Mieszkań z Krakowa (SBDiM).

Okazało się, że moje ostatnie wpisy na blogu dotyczące zmian w prawie, a zwłaszcza zmian w zakresie możliwości realizacji budownictwa wielorodzinnego na gruntach oddanych w użytkowanie wieczyste, nie pozostały bez echa. Projekt, o którym wielokrotnie wspominałam Państwu zarówno tu na blogu, jak na łamach Gazety Prawnej, wzbudził tak wiele emocji i tak wiele wątpliwości, że krakowscy deweloperzy zrzeszeni w Stowarzyszeniu SBDiM poprosili mnie o przedstawienie najważniejszych założeń tej ustawy o przekształceniu współużytkowania wieczystego gruntów we współwłasność tych gruntów i konsekwencji dla branży deweloperskiej, jeśli ustawa wejdzie w życie.

Muszę przyznać, że warsztaty były bardzo udane. Uczestnicy zadali wiele interesujących pytań, podzielili się swoimi spostrzeżeniami i problemami związanymi z realizacją inwestycji na gruntach oddanych w użytkowanie wieczyste i porozmawiali o planach Stowarzyszenia na najbliższe miesiące.

A ja – miło spędziłam czas. Udało mi się nawet znaleźć chwilę na spacer i mały reset:)

michalczak-40_1

Jeżeli chcesz skorzystać z pomocy prawnej, zapraszam Cię do kontaktu:

tel.: +48 (12) 423 37 52e-mail: kancelaria@kancelariakst.pl

{ 2 komentarze… przeczytaj je poniżej albo dodaj swój }

Piotr 4 listopada, 2016 o 09:11

Chyba tylko nieliczni śledzą to co ma się w prawie zmienić, na zasadzie mnie to nie dotyczy, a zwłaszcza to co tyczy się prawa nieruchomości. A potem jak już przepisy wejdą w życie zaczynają się schody i nowelizacje. Ale dobrze że ktoś stara się wskazywać na problemy i głośno o nich mówi. Gratuluje

Odpowiedz

Agnieszka Grabowska-Toś 4 listopada, 2016 o 15:57

Dziękuję:)

Odpowiedz

Dodaj komentarz

Cieszę się, że zainteresował Cię mój wpis na blogu i chcesz s go komentować. Jeśli jednak tą drogą szukasz pomocy prawnej w swojej sprawie, to zapraszam Cię do skorzystania z moich usług w tym zakresie. Dane do kontaktu ze mną znajdziesz w zakładce Kontakt.

Wyrażając swoją opinię w powyższym formularzu wyrażasz zgodę na przetwarzanie przez Kancelaria Radców Prawnych Kania Stachura Toś Twoich danych osobowych w celach ekspozycji treści komentarza zgodnie z zasadami ochrony danych osobowych wyrażonymi w Polityce Prywatności

Administratorem danych osobowych jest Kancelaria Radców Prawnych Kania Stachura Toś z siedzibą w Krakowie.

Kontakt z Administratorem jest możliwy pod adresem agnieszka.tos@kancelariakst.pl.

Pozostałe informacje dotyczące ochrony Twoich danych osobowych w tym w szczególności prawo dostępu, aktualizacji tych danych, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia danych oraz wniesienia sprzeciwu na dalsze ich przetwarzanie znajdują się w tutejszej Polityce Prywatności. W sprawach spornych przysługuje Tobie prawo wniesienia skargi do Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych.

Poprzedni wpis:

Następny wpis: