Nowy wzór wniosku o pozwolenie na budowę oraz wzór oświadczenia o prawie do dysponowania nieruchomością na cele budowlane

Agnieszka Grabowska-Toś21 sierpnia 2015Komentarze (0)

blog dla deweloperów_9Weekend za pasem, pogoda za oknem sprzyja leniuchowaniu, więc dla tych z Państwa, którzy – jak ja – lubią czasem poleniuchować i zamiast tracić czas na bieganie po urzędach, wolą w tym czasie przeczytać ciekawy artykuł, obejrzeć dobry film lub po prostu delektować się smakiem popołudniowej kawy, mam mały prezent🙂

Jaki?  O tym za chwilę….

Wiecie Państwo doskonale, że 28 czerwca 2015 roku, weszła w życie dość istotna nowelizacja prawa budowlanego.

Wspominałam o tym na blogu, kiedy zastanawiałam się, czy po zmianie przepisów prawa budowlanego można rozpocząć budowę na podstawie nieostatecznej decyzji o pozwoleniu na budowę i kiedy pisałam o tym, że do projektu budowlanego nie trzeba już dołączać oświadczenia właściwych jednostek organizacyjnych o zapewnieniu dostaw energii, wody, ciepła i gazu, odbioru ścieków oraz o warunkach przyłączenia do sieci wodociągowych, kanalizacyjnych, cieplnych, gazowych, elektroenergetycznych, telekomunikacyjnych.

Wraz ze zmianą prawa budowlanego Minister Infrastruktury i Rozwoju zafundował wszystkim inwestorom, nowy look wzoru wniosku o pozwolenie na budowę, wniosku pozwolenie na rozbiórkę, zgłoszenia budowy/przebudowy domu jednorodzinnego oraz oświadczenia o prawie do dysponowania nieruchomością na cele budowlane.

Obowiązują one właśnie od wczoraj i warto  mieć tego świadomość.

Niewątpliwie, w porównaniu z poprzednimi wzorami, są one o niebo ładniejsze, bardziej przejrzyste i czytelne. Trochę kojarzą się z drukami zeznań podatkowych. Tak więc co do szaty graficznej, można powiedzieć – totalna metamorfoza – moim zdaniem na plus.

Jeśli zaś chodzi o treść – to nie ma w tym przypadku specjalnie zaskoczenia. We wniosku o pozwolenie na budowę i pozwolenie na rozbiórkę wyeliminowano zbędne elementy, które wprowadzały w praktyce niepotrzebne wątpliwości (zrezygnowano z pól „dokument wymagany”, dokument niewymagany” i „potwierdzenie sprawdzenia”, tworząc w to miejsce jedno pole „załączam”).

Nowością jest natomiast wzór informacji uzupełniającej do wniosku o pozwolenie na budowę i pozwolenie na rozbiórkę oraz zgłoszenia budowy lub przebudowy budynku mieszkalnego jednorodzinnego, który będzie miał zastosowanie, gdy w głównych formularzach zabraknie miejsca na wymaganą treść.

Czas więc na obiecany prezent.

Wszystkie nowe wzory właśnie tutaj, na blogu dla deweloperów: wzór wniosku o pozwolenie na budowę, wzór wniosku o pozwolenie na rozbiórkę, wzór oświadczenia o prawie do dysponowania nieruchomością na cele budowlane, wzór zgłoszenia budowy budynku jednorodzinnego, wzór informacji uzupełniającej do wniosku o pozwolenia na budowę i pozwolenie na rozbiórkę.

Wystarczy tylko kliknąć….  i gotowe:)

Miłego weekendu Państwu życzę!

Ps.*** Od 17 grudnia 2016 roku dotychczas obowiązujące, wprowadzone w 2015 roku wzory wniosków zostały zastąpione nowymi. Szerzej na ten temat przeczytają Państwo tutaj.

Jeżeli chcesz skorzystać z pomocy prawnej, zapraszam Cię do kontaktu:

tel.: +48 (12) 423 37 52e-mail: kancelaria@kancelariakst.pl

{ 0 komentarze… dodaj teraz swój }

Dodaj komentarz

Cieszę się, że zainteresował Cię mój wpis na blogu i chcesz s go komentować. Jeśli jednak tą drogą szukasz pomocy prawnej w swojej sprawie, to zapraszam Cię do skorzystania z moich usług w tym zakresie. Dane do kontaktu ze mną znajdziesz w zakładce Kontakt.

Wyrażając swoją opinię w powyższym formularzu wyrażasz zgodę na przetwarzanie przez Kancelaria Radców Prawnych Kania Stachura Toś Twoich danych osobowych w celach ekspozycji treści komentarza zgodnie z zasadami ochrony danych osobowych wyrażonymi w Polityce Prywatności

Administratorem danych osobowych jest Kancelaria Radców Prawnych Kania Stachura Toś z siedzibą w Krakowie.

Kontakt z Administratorem jest możliwy pod adresem agnieszka.tos@kancelariakst.pl.

Pozostałe informacje dotyczące ochrony Twoich danych osobowych w tym w szczególności prawo dostępu, aktualizacji tych danych, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia danych oraz wniesienia sprzeciwu na dalsze ich przetwarzanie znajdują się w tutejszej Polityce Prywatności. W sprawach spornych przysługuje Tobie prawo wniesienia skargi do Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych.

Poprzedni wpis:

Następny wpis: